Dezynfekcja w placówkach edukacyjnych

05-06-2024

Warta uwagi, szczególnie w okresie pandemii COVID-19

 

Jesienia i zimą dzieci szczególnie narażone są na infekcje. W przedszkolach, szkołach i innych placówkach edukacyjnych, gdzie dzieci spędzają dużo czasu mając kontakt z przedmiotami ogólnego użytku, czystość i higiena muszą być więc nienaganne. W warunkach zaostrzonych rygorów sanitarnych prawidłowa dezynfekcja stanowi również podstawowy element zabezpieczenia przez rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Wiele szkół, świetlic i przedszkoli z powodzeniem stosuje MAJOR SC 100 który jest szczególnie dedykowany do celów zachowania codziennej higieny tam, gdzie przebywają dzieci. Jest to bowiem środek posiadający głębokie zdolności penetrujące, umożliwiające dotarcie do miejsc niedostępnych dla innych środków czyszczących i odtłuszczających. Zapewnia mycie i dezynfekcje przy jednej operacji. Jest to bowiem preparat o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, wirusobójczym.

Nadaje się do bieżącego mycia i dezynfekcji zabawek, akcesoriów edukacyjnych, klamek, mat, przyrządów do ćwiczeń. Nie powoduje alergii, a jego opary nie są toksyczne. Nie podlega etykietowaniu bezpieczeństwa.