Na rzecz dobrej i zdrowej kawy

09-04-2024

Odkamienianie ekspresów z ECOTAR

Profesjonalne ekspresy ciśnieniowe do parzenia kawy wymagają równie profesjonalnego serwisu – regularnego mycia i odkamieniania, wtedy serwowana kawa zachowuje swoje najlepsze parametry, pożądany smak i aromat.

Twarda woda, z którą mamy do czynienia w większości naszych kranów to główna przyczyna powstawania osadów – popularnie określanych „kamieniem”. Na skutek podgrzewania i parowania wody wytrącają się z niej jony wapnia, które osadzają się na elementach instalacji ekspresów kawowych. Z czasem sitka, dysze, okapy, zbiorniki wbudowane w ekspres pokrywa nieestetyczny osad oraz twardy kamień.

Brak regularnego ich usuwania, precyzyjnego rozpuszczania kamienia i cyklicznego czyszczenia urządzeń prowadzi do ich nieprawidłowego działania, a w konsekwencji do trwałego uszkodzenia ekspresu.

Z pomocą przychodzi ECOTAR

Doskonały efekt odkamieniania uzyskamy stosując płyn ECOTAR. Produkt przeznaczony jest do czyszczenia osadów ze wszystkich powierzchni metalowych (stal, aluminium, inox, ocynk, odlewy żeliwne), jednocześnie pozostaje obojętny wobec uszczelek, kauczuku i tworzyw sztucznych. Szybko i skutecznie rozpuszcza osad z kamienia na każdym podłożu nie naruszając jego powierzchni. Błyskawicznie czyści nawet mocno zakamienione powierzchnie przywracając ich jasność i czystość. Jest to preparat bez fosforanów, podczas użytkowania nie wytwarza oparów. Klienci, którzy używają produkt ECOTAR są bardzo zadowoleni z jego skuteczności, wydajności oraz łatwości stosowania. Zapraszamy do zakupu

Dbając o czystość i higienę, a tym samym bezpieczeństwo higieniczne warto pamiętać też o dezynfekcji, szczególnie w miejscach serwowania posiłków. Ze sprawdzonym zestawem produktów zapoznasz się tutaj.

Zapraszamy do zakupu